Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Bayrak Flama

Flama : başta ordudaki kademelerde olmak üzere, bütün resmi ve özel kurumların ve kuruluşların kendi hizmet alanlarına göre ve yüklendikleri misyonlara göre belirledikleri kişisel bayraklarına verilen addır. Flama bayrakların renkleri ve üzerindeki şekilleri de yine kurumlar tarafından bizzat oluşturularak, tayini yapılır. Birçok bölümden yada katmandan oluşan ve hiyerarşik guruplardan meydana gelen resmi birimlerin aralarındaki sınırları ve çizgileri belirlemek için daha çok kullanılan flamalar, bayrak kadar olmasa bile ona yakın kıymet ve değer yapısına sahiptir.

Flamalar, resmi kurumlar için bayrağa yakın değerlerde ve özelliklerde gözetilse de, özel kuruluşlar için daha çok imaj ve reklam amaçlı olarak kullanılan bir bayrak çeşitleridir. Ticaret ortamında, ürün pazarlamasına reklamın etkisi herkes tarafından bilinen bir etkendir. Flamalarda bu kategoriye katkısını fazlasıyla sağlamaktadır. Şekillerine göre, düz flama, üçgen flama, bayrak flama ve kırlangıç flama gibi gruplara ayrılan flamalar, organizasyonların, fuarların ve coşkulu kalabalıkların vazgeçilmez detaylarıdır. Şekillerine göre kategorilere ayrılan flamaların tanımlarına kısa bir göz atalım:

Düz Flama: Bayrağın kenar ve köşelerinin oyuntusuz olması ve düz bir yapı içermesinden dolayı bu ismi alır. Ebatları isteğe ve amaca bağlı olarak değişen bu kategoriyi, özel ve tüzel bütün kuruluşlar tanıtımları ve reklamları için kullanılırlar.

Üçgen Flama: İsminden de anlaşıldığı gibi üçgen şeklinde hazırlanan ve genellikle iplere sıralı bir şekilde dizilerek kullanılan üçgen flamalar, makam odalarındaki masaların üzerinde de sıklıkla yer alır. Açılışlarda ve fuarlarda sıkça rastladığımız üçgen bayrakları en çok gördüğümüz yerler arasında benzinlikler gelir.

Kırlangıç Flama: Adını, kırlangıçkuyruğuna benzeyen kesiminden alır. Şekli itibari ile oldukça gösterişli olan bu tür, beşgen kırlangıç flama, üçgen kırlangıç flama ve düz kesim kırlangıç flama olarak üç çeşide ayrılır. Daha çok milli bayramlarda ve resmi organizasyonlarda kullanılan bu bayrak türleri görsellik yönünden en zengin ve dikkat çekici olandır.

Özel Flamalar: isminden de anlaşılacağı üzere, büyük kurum ya da kuruluşların, kendilerine ait olan bayraklarıdır. Tanıtımında ve görsel kimliğinde kullanılır.

Ürün yelpazesi ve çeşidi oldukça geniş olan bayrakların, imalat ve pazarlamasını gerçekleştiren Ulus Bayrak, bütün kategorilerde olduğu gibi, kaliteden ödün vermeden en uygun fiyatlı flama bayrakları üretmektedir. Son sistemlerle donatılmış fabrikamızda, her çeşit baskı tekniğini uygulayabilir özellikte olan alet ve elemanlarımızla her ebatta ve sayıda flama bayrak çeşidini sorunsuz bir şekilde imal ediyoruz ve tam zamanında teslimatını gerçekleştiriyoruz. Üstelik tasarım aşamasında olan flamalar için danışmanlık hizmeti de veren firmamız, hayal gücü geniş grafikerlerin desteğinde kusursuz flama şekil ve renklerini ortaya koyuyoruz.